Nem, nem almalé. Azt ugyanis terveim szerint majd csak hat hónapos koruk után kapnak. Léalma- így szólítom őket, vagy így beszélek hozzájuk, mert a beszédfejlődés azon szakaszához értek, amikor szinte felismerhető szavakat formáznak. Például az aöappöa számunkra apa, akármilyen okból is formázták így a hangokat. Léalma öaö lé alma - kiabálják, de hogy mit jelent, kinek vagy minek szól, és egyáltalán mi okból, az rejtély számunkra. A Lány pünkösdvasárnap és pünkösdhétfőn is a templomajtóban istentisztelet közben mutatta be, mennyire ügyesen "beszél" - míg a Fiú az ajtón kívül aludt, a Lány és én a belső ajtóban hallgattuk a prédikációt. Akkor, ott nem szólhattam vissza neki, az ő nyelvén, hogy léalma, de azóta sokszor megteszem, cserébe mindkét gyerek úgy tesz, mintha értené, és folytatjuk a párhuzamos társalgát. Léalma! Léalma? Léalma. Lálé l'alma.
2010.05.27. 22:07
Léalma
Címkék: beszédfejlődés
Szólj hozzá!
A bejegyzés trackback címe:
https://abubabu.blog.hu/api/trackback/id/tr172036715
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok
értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai
üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a
Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.
2010.05.27. 22:07
Léalma
Címkék: beszédfejlődés
Szólj hozzá!
A bejegyzés trackback címe:
https://abubabu.blog.hu/api/trackback/id/tr172036715
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Nincsenek hozzászólások.